ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ РОСІЙСЬКИХ ДІЄСЛІВ РУХУ В КИТАЙСЬКІЙ АУДИТОРІЇ

Автор(и)

  • Юннін ЦЗЯ Сіаньський університет нафтової промисловості, China

DOI:

https://doi.org/10.18524/2307-4558.2015.24.68671

Ключові слова:

дієслова руху, односпрямований і неодноспрямований рух, дієслова з префіксами, вид дієслова, російська та китайська мови

Анотація

Мета статті — виявити найчастіші помилки, що виникають у китайських учнів при вивченні російських дієслів руху, встановити їх причини та визначити оптимальні методичні рішення щодо усунення цих помилок. Об’єкт дослідження — процес вивчення і засвоєння китайськими студентами російських дієслів руху без префіксів і з префіксами. Предмет дослідження — механізми породження й усунення помилок у використанні російських дієслів руху китайськими учнями. У роботі використано описовий і порівняльний методи лінгвістичного дослідження. У результаті дослідження виявлено, що інтерференції рідної мови та виникненню помилок у вживанні російських дієслів руху сприяють стереотипні відмінності сприйняття дієслів руху китайцями і росіянами. У китайській мовній картині світу домінує спрямованість руху на суб’єктивний орієнтир і саму подію, а в російській — на об’єктивний просторово-часовий орієнтир. Висновки: основні шляхи усунення помилок у вживанні китайцями російських безпрефіксних дієслів односпрямованого і неодноспрямованого руху, а також видових пар і префіксів префіксальних дієслів руху пов’язано з використанням тренувальних вправ, спрямованих на подолання семантичної інтерференції рідної мови. Практичне застосування результатів дослідження можливо у навчанні російським дієсловам руху китайських учнів.

Біографія автора

Юннін ЦЗЯ, Сіаньський університет нафтової промисловості

Yong ning JIA

Посилання

Vinogradov V. V. Russkij jazyk (Grammaticheskoe uchenie o slove) / V. V. Vinogradov. — M. : Vyssh. shk., 1986. — 639 s.

Glazunova O. I. Grammatika russkogo jazyka v uprazhnenijah i kommentarijah. Morfologija. — 2 izd., ispr. — SPb. :Zlatoust, 2003. — 424 s.

Grammatika russkogo jazyka v illjustracijah. — 5-e izd., ispr. i dop. / K. I. Pehlivanova, M. N. Lebedeva. — M. : Russkij jazyk, 1990. — 352 s.

Russkaja grammatika : v 2 t. / red. N. Ju. Shvedova. — M. :Nauka, 1980. — T. 1. — 783 s.

Guan Lili. Glagoly dvizhenija v russkom i kitajskom jazykah : avtoref. dis. … kand. filol. n. : 10.02.20 — sravnitel’no-istoricheskoe, tipologicheskoe i sopostavitel’noe jazykoznanie / Guan Lili. — Bishkek, 2012. — 20 s.

##submission.downloads##

Опубліковано

2015-05-12

Номер

Розділ

Питання історії мови та методики її викладання