МАЯКОВСЬКИЙ І ХЛЄБНІКОВ : ВІДМІННОСТІ МОВНИХ ПРОГРАМ І ПРАКТИК У РОСІЙСЬКОМУ АВАНГАРДІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2307-4558.2013.20.50747Ключові слова:
контрастивна поетика, тема-рематична структура тропа, ономасіологічні експерименти футуристів, насиченість тексту тропамиАнотація
У статті систематизовано основні мовні відмінності в поетиці двох найяскравіших представників російського футуризму: Маяковського та Хлєбнікова. 1) Поезія Хлєбникова в більшій мірі насичена образами. Для Маяковського, на відміну від Хлєбнікова, не є характерними тропи з денотативно невизначеними темами. У Хлєбнікова немає тропів з ремами сексуальної семантики. 2) У Хлєбнікова з часом кількість слабо мотивованих оказіоналізмів зростала, у Маяковського знижувалася. 3) На відміну від поезії Маяковського, для Хлєбнікова невластиві комічні ефекти, а також прийоми буквалізації метафори. 4) Маяковський не використовує діалектизмів, Хлєбніков — урбанізмів. 5) На відміну від Хлєбнікова, який не вживав російські запозичення з європейських мов, Маяковський далекий від пуризму.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Мова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.