КОНЦЕПТИ «EUROPA» ТА «TOLERANZ» У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРІ

Автор(и)

  • Галина Олександрівна ІВАСЮК Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича http://orcid.org/0000-0002-7630-2481

DOI:

https://doi.org/10.18524/2307-4558.2020.34.219510

Ключові слова:

концепт EUROPA, концепт TOLERANZ, ідеологічно-маркована лексика, політичний дискурс, МКС, лінгвокультура, соціальний розвиток.

Анотація

Анотація. Для кращого розуміння соціального процесу важливо досліджувати ідеологічно-марковану лексику, у якій він власне і знаходить своє відображення.Концепти EUROPA та TOLERANZ у МКС німців існують досить давно, проте у процесі суспільно-політичних трансформацій набули численних нових смислів. Вживання даних концептів у публічному полі зумовлює подальші ментальні та ціннісні зміни. Тому важливо дослідити еволюцію  та смислову наповненість концептів EUROPA та TOLERANZ у німецькій лінгвокультурі. Метаданого дослідження– проаналізувати значення концептів EUROPA та TOLERANZ у німецькій лінгвокультурі.Об’єкт дослідженняідеологічно-маркована лексика у німецькій мові. Предмет дослідження концепти EUROPA та TOLERANZ у МКС німецького народу. У дослідженні було використано описовий, аналітичний та порівняльний методи. Результат. Досліджено вживання концептів EUROPA та TOLERANZ у сучасній німецькій лінгвокультурі. Висновки. Уживання концептів EUROPA та TOLERANZ у МКС німців відображає суспільно-політичний розвиток як Німеччини, так і загалом Європи. Практичне застосування. Проведене дослідження та запропоновані висновки можуть бути корисними як для формування міжкультурної компетенції та розширення світогляду студентів, так і для поглиблення взаєморозуміння у міжнародних відносинах.

Біографія автора

Галина Олександрівна ІВАСЮК, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Halyna O. IVASYUK

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-12-18

Номер

Розділ

Питання історії мовознавчих досліджень, загального мовознавства та соціолінгвістики